Kütyüzés nyáron – két videó, egy gondolat. Csatlakozz, hogy meg tudd nézni!
A Családi Tudástár előadásait mindig úgy állítjuk össze, hogy azokkal segítsük a kis- és nagygyermekes szülőket.
A nyári szünidő egyik legfontosabb kérdése, hogy mennyit engedjük a kütyühasználatot, tiltsuk-e vagy egyszerűen állítsunk fel szabályokat? Két előadásunk is foglalkozik a témával, ha érdekel, Csatlakozz a Családi Tudástárhoz ingyenesen, és meg is tudod hallgatni őket azonnal.
A mai digitális világban a kütyük, mint az okostelefonok, tabletek és számítógépek szerves részei mindennapjainknak. Gyermekeink számára ezek a készülékek szórakozást, tanulási lehetőséget és kapcsolattartást biztosítanak. Azonban, mint szülők, tisztában kell lennünk azzal, hogy a túlzott kütyüzés komoly hatással lehet a gyerekek fizikai és mentális egészségére, fejlődésére és társas kapcsolataira.
A Kütyüzés Hatásai a Gyerekekre:
- Egészségügyi problémák: A túlzott képernyőhasználat hozzájárulhat a szemfáradtsághoz, fejfájáshoz, alvászavarokhoz és a mozgásszegény életmód miatt elhízáshoz.
- Mentális és érzelmi hatások: A folyamatos online jelenlét szorongást, figyelemzavart és önértékelési problémákat okozhat.
- Társas kapcsolatok: A kütyük túlzott használata elszigetelheti a gyerekeket a valódi emberi kapcsolatoktól és csökkentheti a személyes interakciók minőségét.
Hogyan Lehet Optimálisan Kezelni a Kütyühasználatot? 🎮📵
Szülőként a célunk, hogy megtaláljuk az egészséges egyensúlyt a kütyüzés és az egyéb tevékenységek között. Íme néhány praktikus tanács, amelyek segíthetnek ebben:
-
Szabályok és határok felállítása: Határozzuk meg a napi maximális kütyüzési időt és tartsuk be következetesen. Például hétköznapokon korlátozzuk 1-2 órára a képernyőidőt, és hétvégén engedjünk meg egy kicsit többet.
-
Alternatív tevékenységek biztosítása: Biztassuk a gyerekeket, hogy vegyenek részt más szórakoztató és fejlesztő tevékenységekben, mint a szabadtéri játékok, olvasás, kézműveskedés vagy sportolás.
-
Közös családi idő: Töltsünk minél több időt együtt, közös programokkal, mint például kirándulás, társasjáték, vagy közös főzés. Ezek az alkalmak erősítik a családi kötelékeket és csökkentik a kütyük vonzerejét.
-
Példamutatás: Gyermekeink gyakran másolják a mi szokásainkat. Mutassunk példát azzal, hogy mi magunk is tudatosan és mértékkel használjuk a kütyüket.
-
Képernyőmentes zónák: Hozzunk létre otthonunkban kütyümentes területeket és időszakokat, például az étkezőasztalnál vagy lefekvés előtt.
Célunk, hogy segítő kezet nyújtsunk a szülőknek, és együtt találjuk meg a helyes egyensúlyt a digitális világ és a valós élet között. Látogass el oldalunkra, ahol további hasznos tippeket és tanácsokat találsz a kütyüzés optimális kezeléséről!
✨ Legyünk tudatosak a kütyük használatában, és tegyük boldogabbá és egészségesebbé gyermekeink életét! ✨
Nézd meg előadásainkat, melyek segítenek, ha úgy érzed, hogy nincs a kezedben eszköz ezzel a témával kapcsolatban!
Tiltás helyett élhető szabályok – előadás
Előadó: Hal Melinda, Király Nóra, Kassai Etelka
Hogyan alakítsunk ki élhető és elfogadható, betartható szabályokat a gyerekek és a család életében a digitális eszközök használatával kapcsolatban? Ebben ad támpontokat Hal Melinda és Király Nóra beszélgetése.
Kütyühasználat nyáron: mennyit és hogyan engedjünk – beszélgetés
Előadók: Vida Ágnes
A nyári szünetben óriási dillemába kerül a szülő, hiszen a gyerekének jó és izgalmas programokat szeretne, de sajnos emellett dolgozni is kell, ami magával hozza azt, hogy a gyerekek, hogy elfoglalják magukat, a telefonhoz, a számítógéphez, az egyéb digitális kütyükhöz nyúlna. Hogyan szabályozzuk a kütyühasználatot? Ebben segít Vida Ági pszichológus.
Minden téma érdekel?
Akkor csatlakozz most, csak pár perc, és mmáris láthatod a Családi Tudástár belső felületén a további elérhető anyagokat.
A részvétel ingyenes, csak regisztációhoz között.
A fentieken túl 50+ további szakértői anyag is vár Rád!
Az a jó hírünk számodra, hogy a csatlakozással együtt a Ficsak Családi TudásTárhoz is csatlakozol, melyhez a regisztrációt követően néhány percen belül a megadott e-mail címedre kiküldjük a belépési információkat arról, hol és hogyan tudsz belépni a TudásTár írott és videós tudásanyagaihoz.
Belépésedet követően, a zárt felületen, már 20 megbízható szakértő közel 50 szakmai cikkét, előadását olvashatod el, nézheted meg olyan témákat körüljárva, melyek segítik a családokat a mindennapi élet kihívásaiban, hasznos tanácsokat adnak a gyermekneveléshez, továbbá kiemelt figyelmet szentelünk egy külön blokkban a női létnek, testi-lelki egészségük építésének is.
Gyakorlati tippek, bevált tanácsok, rengeteg szakértői anyag szülőknek. Gyermekpszichológia, egészséges táplálkozás és egészségmegőrzés, óvodai beszoktatás, gördülékeny iskolakezdés, nyelvi fejlődés… csak néhány téma, amelyekben tájékozódhatsz. Vár a Családi TudásTár, csatlakozz hozzánk Te is!
Most újra nyitva vannak a kapuk!
A Ficsak Családi TudásTár tagsága teljesen ingyenes.
Ha szeretnél részt venni a későbbiekben élő, online előadásainkon, és ezzel együtt csatlakozni a Ficsak Családi TudásTár közösségéhez, nincs más dolgod mint most kitölteni az alábbi regisztrációs űrlapot!
Jelentkezésedet követően 5-10 percen belül küldjük neked a TudásTár zárt felületére a belépésed.